Grafika w mediach społecznościowych to coś więcej niż obraz, nawet ten najbardziej atrakcyjny. To wezwanie do działania. Pierwszy krok w projektowaniu to odpowiedzenie sobie na pytanie co chcę przekazać moją grafiką. Na początek: zainspiruj się, podpatrz, co działa u innych i wykorzystaj to u siebie.

Podczas szkolenia uczestnicy:

• poznają zasady projektowania grafik takie jak: spójna komunikacja, opracowanie  szablonu, właściwa kompozycja obrazu i tekstu,
  • dobiorą odpowiedni rozmiar grafik do każdego kanału społecznościowego,
  • zdecydują o kolorach – dobór barw zgodnie z generatorem czy trendami,
  • określą czy łamanie zasad to kreatywność,
  • wybiorą swoje reguły tworzenia grafik jako elementu strategii promocyjnej.

Druga część szkolenia to prezentacja wybranych darmowych narzędzi online wykorzystywanych do tworzenia grafik do mediów społecznościowych i kilka wskazówek jak z nich korzystać, aby stworzyć skutecznie grafiki do social mediów, które przyciągają odbiorców? A na zakończenie przedstawienie źródeł zdjęć, z których warto korzystać: legalnych i darmowych.

Szkolenie poprowadzi Beata Malentowicz – nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktyczne,  jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem. Jest koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia pn. Sposób na czytanie, w ramach której uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i generują nowe pomysły.

Najbliższe szkolenie odbędzie się  23 listopada 2021 r. w godz.  12.30-15.00

• Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, udostępniać swój pulpit, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.

Grafika: macrovector / Freepik

One Reply to “Efektowne i skuteczne social media – jak samodzielnie tworzyć materiały graficzne”

Comments are closed.