wyciagnięta dłoń w stronę nieba trzyma chmurkę

O kompetencjach cyfrowych i informacyjnych

Zapraszamy bibliotekarzy z wszystkich typów bibliotek na bezpłatne szkolenie online  „O kompetencjach cyfrowych i informacyjnych ”, które odbędzie się 22 marca 2023 roku.

O szkoleniu:

Podczas spotkania powiemy, jak ważne jest wsparcie edukacji informatycznej i medialnej w zakresie kształtowania krytycznego podejścia młodzieży do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych. Skupimy się też na rozwijaniu rozumienia i wnioskowania w oparciu o różne teksty, także teksty kultury.

Webinar to prezentacja metod i form nauczania oraz uczenia się rozwijających kompetencje medialne i informacyjne uczniów. Zwiększają one atrakcyjność zajęć oraz wspierają w rozwijaniu kompetencji krytycznego myślenia.

Cel szkolenia: poznanie metod pracy wspierających krytyczne myślenie oraz edukację informatyczną i medialną.

Omawiane treści:

• metody dydaktyczne w parze z technologią (Visible Thinking, Action Learning, Projekt edukacyjny, WebQuest, Design Thinking),
    • szkoła krytycznego myślenia (konstruktywizm i konektywizm),
    • lepsze rozumienie świata: fakty i opinie, wyciąganie wniosków, stawianie argumentów.

Formy pracy:

online: demonstracja, dyskusja na czacie, wykorzystanie narzędzi platformy do pracy zdalnej.

Czas szkolenia online: 2 godz.

Szkolenie poprowadzi Beata Malentowicz – nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Kieruje zespołem osób, które przez różne aktywności wspierają użytkowników biblioteki w ich codziennej pracy. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktycznej,  jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem.

Szkolenie odbędzie się 22 marca 2023 r. w godzinach 10.00-12.00

Formularz rejestracyjny