Trello – zaplanowany sposób na pracę i współpracę | Szkolenie bezpłatne

Zapraszamy bibliotekarzy z wszystkich typów bibliotek na bezpłatne szkolenie „Trello – zaplanowany sposób na pracę i współpracę”.

 

Szkolenie odbędzie się 27 października 2022 r. w godzinach 10.00-12.00

 

O szkoleniu:

Dlaczego Trello? Trello jest intuicyjnym narzędziem do organizacji pracy indywidualnej i zespołowej.  To aplikacja mobilna i przeglądarkowa, która może przydać się każdemu, na przykład podczas planowania: nauki, procesu dydaktycznego z uczniami czy organizacji czasu w pracy ale także prywatnego. Najwięcej korzyści jednak przynosi zespołom, które wspólnie pracują nad jednym projektem. Może przydać się do pracy w zespole nauczycieli, w kontaktach z rodzicami, we współpracy z bibliotekarzem czy pedagogiem. Może być także miejscem na  wspólny projekt.

Trello to prosta i darmowa aplikacja webowa przeznaczona do organizacji pracy (zespołu lub własnej) i wspomagająca przy tworzeniu różnych projektów. Trello to nic innego, jak rozbudowana wirtualna tablica, na której możemy przyklejać listy z nowymi zadaniami.

Cel szkolenia: Celem szkolenia jest nabycie umiejętności pracy w aplikacji Trello

Omawiane treści:

Podczas szkolenia uczestnicy poznają funkcjonalności aplikacji. Trello jest darmowe i w takiej wersji w zupełności wystarcza na podstawowe potrzeby:

  • zapraszanie współpracowników i tworzenie przestrzeni roboczych
  • tworzenie tablic, list i kart
  • porządkowanie zasobów
  • wypełnianie kart: opis zadania/ datę końcową realizacji/ komentarze, w których można dodawać różnego rodzaju załączniki czy oznaczać osoby/ osoby przypisane do karty/ etykiety/ checklisty
  • ustawienia konta

 

Formy pracy:

– online: demonstracja, dyskusja na czacie, wykorzystanie narzędzi platformy do pracy zdalnej, praca na własnych kontach w trello

Czas szkolenia online: 2 godz.

 

Prowadząca:

 

Szkolenie poprowadzi Beata Malentowicz – nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Kieruje zespołem osób, które przez różne aktywności wspierają użytkowników biblioteki w ich codziennej pracy. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktycznej,  jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem. W bieżącym roku szkolnym prowadzi webinary w zakresie realizacji działań bibliotecznych dla studentów Instytutu Studiów Podyplomowych w Warszawie.

Formularz rejestracyjny