Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Deskryptory Biblioteki Narodowej

Uczestnicy kursu poznają różnicę między zasadami obowiązującymi niegdyś w Języku Haseł Przedmiotowych BN a Deskryptorami BN.

Cyberbezpieczna biblioteka

Szkolenie z tzw. miękkiego cyberbezpieczeństwa to szansa na poszerzenie wiedzy przez kadrę kierowniczą i pracowników bibliotek w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Bibliotekarz trenerem

Szkolenie pomoże uczestnikom pozyskać kluczowe umiejętności trenera (szkoleniowca), wskaże ważne publikacje przydatne w nauce w tym obszarze, jak również wesprze bibliotekarzy w poznaniu ich indywidualnego stylu trenerskiego.

Darmowe narzędzia do tworzenia podcastów

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają prostą w obsłudze platformę do podcastów, która zapewni możliwość dotarcia do szerokiego grona słuchaczy w całej Polsce.

Bibliotekarz prawnikiem

Szkolenie ma na celu pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów i unikaniu błędów związanych z czerpaniem wiedzy z niewłaściwych źródeł

Używanie mediów społecznościowych zgodnie z przepisami prawa

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną wyposażeni w kompetencje związane z efektywnym wykorzystywaniem mediów społecznościowych, przy jednoczesnym respektowaniu przepisów prawa – przede wszystkim przepisów RODO i prawa autorskiego.

Bibliotekarz terapeutą

Szkolenie ma na celu zwiększenie elastyczności w radzeniu sobie zarówno w komunikacji z drugim człowiekiem, jak i zadbaniu o własny spokój i wytrzymałość (o czym każdy terapeuta nieustannie musi pamiętać).

Bibliotekarz kreatorem

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak kreować nową rzeczywistość w bibliotece. Poznają, jak uruchomić twórcze myślenie i gdzie poszukiwać inspiracji.

Bibliotekarz blogerem

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć spójne i sprawnie działające media internetowe, jak pisać o książkach i życiu biblioteki, jakie platformy społecznościowe są najefektywniejsze w 2022 roku i które z nich wybrać dla siebie.

Cyberbezpieczna biblioteka

Planuję rok dyrektora

Podczas spotkania, uczestnicy wspólnie z prowadzącym stworzą Kalendarz Dyrektora Biblioteki – narzędzie wspierające efektywne planowanie pracy osoby zarządzającej placówką.