Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj

Niesztampowe metody pracy w bibliotece

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z niestandardowymi metodami pracy z czytelnikiem oraz doświadczą efektów pracy niektórymi z nich.

Opracowanie formalne zbiorów bibliotecznych według aktualnych wskazań Biblioteki Narodowej

Kurs ma na celu zapoznanie uczestników z wytycznymi Biblioteki Narodowej dotyczącymi opracowania różnych typów dokumentów bibliotecznych, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów gromadzonych w bibliotekach szkolnych – podręczników, programów i materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli, a także zbiorów na nowoczesnych nośnikach (e-booków, publikacji w zdalnym dostępie itp)

Sposób na wirtualne spotkanie z czytelnikami

Nasze szkolenie to wirtualny spacer, podczas którego uczestnicy poznają różne formy aktywności online z czytelnikiem,wygenerują swoje pomysły oraz poznają narzędzia internetowe do tworzenia multimedialnych projektów.

Wykorzystaj pełny potencjał Instagrama

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają wszystkie możliwości wykorzystania Instagrama w pracy biblioteki – feed ze zdjęciami, hasztagi, stories, transmisje na żywo, integracja z innymi platformami.

Niesztampowe metody pracy w bibliotece

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z niestandardowymi metodami pracy z czytelnikiem oraz doświadczą efektów pracy niektórymi z nich.

Literacki kompas wartości

Szkolenie nawiązuje do kierunków polityki oświatowej Państwa wśród których znalazło się kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.

Webinarium od A do Z

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną metody planowania webinariów oraz ich skutecznej realizacji.

Booktalking – magia i moc słów

Podczas szkolenia omówione zostaną m.in. zagadnienia: idea booktalkingu w kontekście czytelnika opornego, organizacja i przygotowanie booktalkingu (gawęd o książkach), dlaczego warto, formy prezentacji.

Zdalna promocja książek – narzędzia i pomysły

Podczas szkolenia uczestnicy odkryją różne formy prezentacji zbiorów, które pasują do wizerunku biblioteki. Ponadto wybiorą dodatkowe elementy, takie jak grafiki, filmy czy dźwięki.

Biblioterapia w pracy z osobami w trakcie życiowej zmiany

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i możliwości wykorzystania odpowiednich tekstów edukacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i Seniorów w trakcie życiowej zmiany.

Książka łączy pokolenia

Celem szkolenia jest pokazanie metod i form pracy umożliwiających rozwijanie międzypokoleniowej transmisji wartości