Kamishibai – teatr ilustracji. Bezpłatne webinarium dla członków SBP i osób chcących zapisać się do Stowarzyszenia

Zapraszamy członków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz osoby chcące  zapisać się do SBP na bezpłatne webinarium, które odbędzie się w Tygodniu Bibliotek, 10 maja br. w g. 10.00-11.30

Japoński teatrzyk kamishibai to narzędzie służące do opowiadania w sposób kreatywny i niepowtarzalny, to medium pozwalające na powrót do świata opowiadania.

Praca z Kamishibai polega na przedstawianiu alternatywnej formy czytania, niezwykle pobudzającej wyobraźnię. Kamishibai wspomaga kreatywność, urozmaica kształcenie tworzenia komunikatów, zachęca do ustnych opowieści, czytania i tworzenia własnych historyjek, inspiruje do malowania własnych ilustracji. Ponadto pozwala na poznawanie świata, oswajania go i uczenia się.

Podczas szkolenia opowiemy jak działają w Kamishibai opowiadanie historii i obraz. Przedstawimy filozofię Kamishibai i różne konwencje pracy z teatrzykiem. Odpowiemy na pytanie do czego można wykorzystać Kamishibai i dlaczego warto.

Szkolenie poprowadzi Beata Malentowicz – nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Kieruje zespołem osób, które przez różne aktywności wspierają użytkowników biblioteki w ich codziennej pracy. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktycznej,  jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem. W bieżącym roku szkolnym prowadzi webinary w zakresie realizacji działań bibliotecznych dla studentów Instytutu Studiów Podyplomowych w Warszawie.

Dolnośląski Bibliotekarz Roku 2020.

Uwaga! Limit miejsc został wyczerpany. Rejestracja została zakończona.