Maksymalne wykorzystanie smartfona w komunikacji z czytelnikiem bibliotek. Jak uwolnić potencjał nawet starszego telefonu?

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się z jakich narzędzi telefonu i jaki aplikacji warto korzystać, żeby wydobyć z niego maksymalny potencjał potrzebny w pracy w bibliotece.

W ramach warsztatu zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z robieniem atrakcyjnych zdjęć, które będą zauważalne w mediach społecznościowych, filmów, transmisji lajw, organizowania pracy w bibliotece oraz komunikacji z czytelnikami.

Omówione zostaną różnego rodzaju aplikacje, które warto zainstalować w swoim telefonie, żeby poprawić efektywność swojej pracy

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi Rafał Hetman – bloger, reporter. Od 2013 roku prowadzi blog o literaturze faktu CzytamRecenzuje.pl.  Działa na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie, a także redaguje książkowy newsletter „Ekstrakt” i prowadzi swój kanał podcastowy „Rafał Hetman o książkach”. Swoje reportaże publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polska the Times” i magazynie „Chidusz”.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 8 września 2021 r. w godz. 12.30-14.30

Szkolenia będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego.  Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

• 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

• Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) –  osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na  platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj  nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

• adres wirtualnego pokoju  podawany będzie  w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • przy logowaniu należy podać swoje imię  – pojawi się ono na liście uczestników.

• Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było  sprawdzić jakość   dźwięku  i  włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami  i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.