Pakiet szkoleń dla kadry kierowniczej*, to kurs pomyślany dla każdego dyrektora, kierownika, menedżera w instytucji kultury, ale także dla osób przygotowujących się do tej roli.

Wiemy jak to jest, gdy zderza się marzenie o zostaniu dyrektorem, z realnymi obowiązkami czekającymi na tym stanowisku – pomożemy Ci przez to przejść! Jeśli już jesteś dyrektorem jakiś czas, to kurs pomoże Ci zweryfikować swoje działania, uschematyzować wiedzę, odnaleźć nowe pomysły i zoptymalizować pracę.

Podczas szkoleń poruszone zostaną tematy dotyczące norm prawnych, zarządzania zespołem, analizy otoczenia oraz planowania długo- i krótkoterminowego. Każde ze szkoleń zostało wzbogacone o narzędzia ułatwiające codzienną pracę dyrektora.

Zapraszamy – w pakiecie taniej!

Pakiet skierowany jest do kadry zarządzającej bibliotek publicznych.
Obejmuje 4 szkolenia w formule online.
Kurs będzie realizowany w terminie 7-28 lipca 2021 roku.

Koszt udziału w kursie wynosi:

Ukończenie kursu będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat kursu udziela koordynator ds. szkoleń

Godziny szkoleń: 12:30 – 15:00

*Można skorzystać z pojedynczych szkoleń, w cenie regularnej.

Program kursu:

7 lipca 2021 r.

Wdrażam RODO i kontrolę zarządczą

Prowadzący: dr Łukasz Wojciechowski

Celem warsztatów jest wyposażenie kadry zarządzającej bibliotek w kompetencje związane z prostym i efektywnym wdrażaniem przepisów prawa.  Podczas szkolenia zostaną precyzyjnie wskazane wymogi prawne dotyczące bibliotek w zakresie kontroli zarządczej i ochrony danych osobowych  >> więcej

14 lipca 2021 r.

Mam swój zespół

Prowadząca: Beata Gamrowska

Podczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem. Dowiedzą się, jak lepiej poznać członków swojego zespołu i jak efektywniej się komunikować, aby zwiększyć zaufanie grupy >> więcej

21 lipca 2021 r.

Mapuję otoczenie

Prowadząca: Agnieszka Grzegorczyk

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się z kim, dlaczego i po co warto współpracować. Wspólnie z prowadzącym stworzą mapę otoczenia biblioteki, w ramach którego funkcjonuje placówka. Narzędzie, dzięki któremu sprawnie odnajdą się w nowej rzeczywistości zawodowej.
Porozmawiamy o:
    • najważniejszych partnerach i interesariuszach;
    • celach i potrzebach każdego z podmiotów;
    • narzędziach ułatwiających szybka diagnozę sytuacji;
A także o tym dlaczego warto znać cały ekosystem zarówno na początku swojej kariery zarządczej, jak i regularnie go aktualizować >> więcej

28 lipca 2021 r.

Planuję, wnioskuję, sprawozdaję – roczny Kalendarz Dyrektora Biblioteki

Prowadzący: dr Marcin Karwowski