Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Książka łączy pokolenia

Celem szkolenia jest pokazanie metod i form pracy umożliwiających rozwijanie międzypokoleniowej transmisji wartości

Cyberbezpieczna biblioteka

Szkolenie z tzw. miękkiego cyberbezpieczeństwa to szansa na poszerzenie wiedzy przez kadrę kierowniczą i pracowników bibliotek w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Bibliotekarz infobrokerem

Celem szkolenia jest przedstawienie profesji infobrokera, ukazanie spektrum jego aktywności oraz wachlarza kompetencji, niezbędnych w świadczeniu dobrej jakości usług informacyjnych.

Bibliotekarz blogerem

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć spójne i sprawnie działające media internetowe, jak pisać o książkach i życiu biblioteki, jakie platformy społecznościowe są najefektywniejsze w 2022 roku i które z nich wybrać dla siebie.

Bibliotekarz kreatorem

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak kreować nową rzeczywistość w bibliotece.

Wprowadzenie do organizacji wiedzy

W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jakie są podstawowe narzędzia opisu rzeczowego, jakie występują między nimi podobieństwa i różnice, a także jakie są ich mocne i słabe strony.

Bibliotekarz terapeutą

Szkolenie ma na celu zwiększenie elastyczności w radzeniu sobie zarówno w komunikacji z drugim człowiekiem, jak i zadbaniu o własny spokój i wytrzymałość (o czym każdy terapeuta nieustannie musi pamiętać).

Bibliotekarz prawnikiem

Szkolenie ma na celu pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów i unikaniu błędów związanych z czerpaniem wiedzy z niewłaściwych źródeł.

Piszę, a oni czytają – język korzyści w social media

Nasi odbiorcy w social media stają się coraz bardziej wymagający. Ładne zdjęcia i grafiki zwracają ich uwagę, ale to w jaki sposób piszemy jest tak naprawdę kluczem do zbudowania szerszego grona fanów naszej biblioteki.

Design Thinking – od potrzeby do realizacji

Design Thinking – myślenie projektowe to wyjątkowe podejście do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.