TIK-owe inspiracje w promowaniu działań biblioteki – szkolenie bezpłatne

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak przedstawić dynamiczną i interesującą treść w ciekawej formie oraz jak zachęcić do aktywności czytelników po drugiej stronie ekranu.

W trakcie szkolenia będą się uczyć obsługi genial.ly – narzędzia, które umożliwia wykonanie każdego interaktywnego pomysłu.

Głównym zadaniem jest utworzenie multimedialnego miniprojektu na podstawie wybranego szablonu z zadaniami interaktywnymi przygotowującego do opracowania np. escape roomu.

Uczestnicy poznają główne funkcje aplikacji, które pozwolą zaprojektować interaktywną prezentację w interesującej szacie graficznej promującą np. wybrane książki. W projekcie ukryją różnorodne zadania, filmiki, linki czy kody qr.

Poznają także inne projekty w genial.ly  – np. interaktywne zdjęcia, quizy czy infografiki, pokazy video.

Wymagania: założenie konta na https://www.genial.ly/
zobacz instrukcję logowania (kliknij)

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi Beata Malentowicz – nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktyczne,j jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem. Jest koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia pn. Sposób na czytanie, w ramach której uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i generują nowe pomysły.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 6 listopada br. w godz. 12.30-14.30

[Aktualizacja 22.10.20 9:20] Uwaga! Brak miejsc!

 


Informacje organizacyjne:

Szkolenie będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego.  Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Spotkanie trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – 100 osób.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638

 


Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) –  osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na  platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj  nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju  podawany będzie  w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
  • przy logowaniu należy podać swoje imię  – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było  sprawdzić jakość   dźwięku  i  włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami  i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.